جمعه ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲
کد خبر: ۶۰۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
به بهانه سالروز تولد هنرمند پیشکسوت؛
در آستانه سالروز تولد علی نصیریان مستند پرتره زندگی او در برنامه «مستند فرهنگ» روانه آنتن رادیو فرهنگ می‌شود.
تیتر20-برنامه «مستند فرهنگ» امروز  مستندی درباره زندگی و فعالیت‌های علی نصیریان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است که ساعت ۱۴:۳۰ از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

در این مستند بخش‌هایی از زندگی و فعالیت‌های هنری علی نصیریان قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین بازیگر ایرانی که بیش از پنج دهه در سینما، تئاتر و تلویزیون حضوری فعال و مستمر داشته، چهره ماندگاری که نقش هایش در فیلم‌های هزاردستان، گاو، سربداران، و بوی پیراهن یوسف هرگز از یاد مخاطبانش پاک نخواهد شد پخش می‌شود.

وی روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ شمسی به دنیا آمد. در سال ۱۳۲۶ به دبیرستان پیرنیا در چهار راه گمرک رفت و در آنجا با جمشید لایق، اسماعیل داورفر و مهدی فتحی همکلاسی شد و در سال ۱۳۳۵ جایزهٔ نخستین مسابقهٔ نمایش‌نامه‌نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت کرد. فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی نخستین فعالیت سینمایی او بود. نصیریان در سال ۱۳۶۲ نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی کرد، نقشی که بین تمام نقش هایش تا آن تاریخ منحصر به فرد بود. آقای هالو، کفش‌های میرزا نوروز، شیر سنگی، ناخدا خورشید، هزاردستان، سال‌های خاکستری، بوی پیراهن یوسف و میوه ممنوعه از آثار‌های قابل توجه و ماندگار وی می‌باشد. او در سال ۱۳۸۰ به‌عنوان چهره ماندگار ایرانی در رشتهٔ بازیگری تئاتر و سینما شناخته شد و نشان درجه یک هنری را دریافت کرد./خبرنگاران جوان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: