پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶

۱۱ آیتم که در فصل پاییز باید در کمد لباس آقایان باشد

تیتر20 - پاییز یکی از بهترین فصل‌ها برای داشتن استایل کلاسیک مردانه است زیرا می‌توان لایه‌های اضافه‌ای به رنگ‌های خاکی غنی به استایل اضافه کرد که تماشای آن بسیار لذت‌بخش است. علاوه بر این پاییز فصلی است که در آن می‌توان از اکسسوری‌های زمستانی مانند دستکش، شال‌های سبک وزن، بافت، جلیقه و آیتم‌های مختلف دیگر که استایل‌تان را جذاب می‌کنند، استفاده کرد. در این مطلب به ۱۱ آیتمی که در فصل پاییز باید در کمد لباس آقایان باشد اشاره کرده‌ایم.

۱. دستکش بدون آستر

بسیاری از افراد دستکش آستردار دارند و این بسیار خوب است، اما مزیت دستکش بدون آستر این است که بسیار نازک است و جلوه‌ی زیبایی دارد. همچنین در فاصله‌ی بین فصل پاییز و زمستان به آستر کشمیر یا آلپاکا نیازی ندارید زیرا گرمای مورد نیاز را تامین می‌کند. از طرفی در صورتی که بدون دستکش بیرون بروید سرما اذیتتان می‌کند بنابراین با پوشیدن این دستکش‌ها علاوه بر مقاومت در برابر سرما می‌توانید به استایل خود هم رنگ اضافه کنید. در صورتی که دستکش بدون آستر را انتخاب کردید حتما رنگی را در نظر بگیرید که مناسب پاییز باشد زیرا دستکش مشکی به سادگی با قهوه‌ای تیره، سبز، نارنجی و سایر رنگ‌های پاییزی‌ای که در کمد لباستان وجود دارد ست نمی‌شود.

۲. کراوات بافت

این کراوات‌ها بافت زیبایی دارند و امروزه در بازار به وفور یافت می‌شوند. پیش از این کراوات‌های بافت به صورت صاف بافته شده و سپس روی یک قاب چوبی قرار داده شده و با دست بافته می‌شدند. این دقیقا همان روشی است که امروزه با آن کراوات‌ها را می‌بافیم. بسیاری از کراوات‌های بافتی که در بازار وجود دارند مانند جوراب بافته شده‌اند و بافت و تار و پود آن‌ها سست‌تر از کیفیت کراوات‌های بافت قدیمی است.

از نظر رنگ توصیه می‌شود رنگ‌های پاستلی، سبز، بنفش یا نارنجی را انتخاب کنید. البته رنگ‌های قهوه‌ای تنباکویی، زغالی تیره یا زرد هم به دلیل اینکه بافت بیشتری دارند، می‌توانید آن‌ها را با استایل‌های غیر رسمی بیشتری مانند کاردیگن یا بافت ترکیب کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را با کت تویید که بسیار شیک و زیبا و مناسب فصل است بپوشید.

۳. بوت جیر

بوت جیر مردانه

در حال حاضر بوت‌ها برای پاییز ایدئال هستند زیرا اغلب آستر چرم داشته و خیلی گرم نیستند و در عین حال پا را گرم‌تر از کفش‌های آکسفورد و دربی نگه می‌دارند. توصیه می‌شود بوت‌هایی که زیره‌ی چرم ضخیم‌تری دارند و با بند بسته می‌شوند را انتخاب کنید. بوت‌های جیر در صورتی که بنددار باشند مانند مدل چوکا انتخاب‌های بسیار عالی‌ای هستند. البته انتخاب‌های دیگری هم مانند بوت دیزرت به رنگ خاکی هم وجود دارند. به نظر می‌رسد کاربردی‌ترین بوتی که می‌توانید در کمد لباس خود داشته باشید رنگ قهوه‌ای ملایم یا قهوه‌ای مایل به قرمز است و جنس جیر جلوه‌ی نرم‌تری به آن می‌دهد.

در صورتی که فقط می‌خواهید یک جفت بوت داشته باشید پیشنهاد می‌شود بوتی به رنگ قرمز تیره را انتخاب کنید زیرا می‌توانید آن را با کت و شلوار و انواع مختلف لباس‌های غیررسمی ست کنید. همچنین در صورتی که می‌خواهید به بوت‌های خود کمی رنگ اضافه کنید به سادگی می‌توانید رنگ بند بوت‌هایتان را متضاد انتخاب کنید. در این صورت بدون پرداخت پول یک جفت کفش جدید به نظر می‌رسد یک بوت جدید خریده‌اید. در صورتی که طرفدار بوت بنددار نیستید می‌توانید از بوت چلسی استفاده کنید که ظاهری کلاسیک به استایل رنگ می‌بخشد.

۴. جلیقه

جلیقه لایه‌ی دیگری را به استایل اضافه می‌کند. اغلب جلیقه‌ی عجیب بدین معنا است که رنگ متضادی دارد و کمک می‌کند که استایل‌های کاملا متفاوتی را با بودجه‌ی کم با لباس‌هایی که در کمدتان دارید بسازید.

۵. کت تویید/ کت اسپرت

زیبایی کت تویید در این است که از رنگ‌های مختلفی تشکیل شده است و به همین دلیل ممکن است از دور تک رنگ به نظر برسد اما در واقعیت رنگ‌های متنوعی در آن وجود دارند. به همین دلیل پوشیدن آن با سایر لباس‌های رنگی راحت است و همیشه اینگونه به نظر می‌رسد که واقعا به هم می‌آیند.

برای آغاز کار توصیه می‌شود کت تویید دونگال که گره‌های کوچکی در همه جای آن به رنگ متضاد وجود دارد یا کت تویید استخوان ماهی‌ به رنگ جودوسر را انتخاب کنید زیرا طرح‌های محبوب و کلاسیکی بوده و در عین حال می‌توانید آن‌ها را با بسیاری از لباس‌ها ترکیب کنید.

۶. کاپشن‌های ضخیم

این کاپشن‌ها عالی هستند زیرا شما را گرم نگه می‌دارند و در عین حال سبک وزن بوده و در صورتی که مدلی از آن‌ها را انتخاب کنید که بلندتر از کت‌هایتان باشند به سادگی می‌توانید آن را به عنوان خارجی‌ترین لایه بدون اینکه خیلی رسمی به نظر برسد بپوشید. همچنین می‌توانید می‌توانید آن را با استایل‌های غیررسمی بپوشید. این کاپشن‌ها سبک‌وزن‌تر از اورکت بوده و سفر کردن با آن آسان‌تر است. در صورتی که به دنبال لباسی هستید که کمی رسمی‌تر باشد پیشنهاد می‌شود از ترنچ کتی که دارای آستر درونی قابل جدا شدن باشد استفاده کنید زیرا در این صورت می‌توانید آن را در روزهای گرم‌تر پاییز و روزهای سردتر زمستان بپوشید.

۷. کلاه تختکلاه تخت

کلاه تخت بسیار عجیب است زیرا شما را گرم نگه می‌دارد، شیک است و همه‌ی افراد اعم از آقایان جوان، نوجوان و مسن می‌توانند آن را بپوشند. همچنین این کلاه مناسب فصل پاییز بوده و از کلاه فدورا رسمیت کمتری دارد بنابراین پوشیدن آن راحت‌تر است. این کلاه‌ها خیلی گران نیستند و اغلب از تویید تهیه می‌شوند بنابراین ترکیب کردن آن‌ها با سایر رنگ‌ها ساده بوده و یک افزونه‌ی جذاب برای کمد لباس پاییزی هستند.

۸. اکسسوری‌های پشمی

درست است که اغلب اوقات کراوات‌ها از ابریشم تهیه می‌شوند و خوب هستند همچنین در عین حال یک پوشت، کراوات یا کلاه تخت پشمی به سادگی به شما کمک می‌کند که استایل مناسب‌تری را برای پاییز ایجاد کنید. برخلاف ابریشم که خشک و درخشان است، پشم نرم‌تر و مات‌تر است و همین موضوع آن را برای همه‌ی استایل‌های پاییزی مناسب می‌سازد. در صورتی که فقط یک آیتم پشمی در استایلتان باشد باید حتما پوشت پشمی داشته باشید زیرا به متعادل ساختن ساختار حتی اگر کل کمد لباستان پر از کراوات‌های ابریشمی باشد کمک می‌کند. در عین حال ارزان‌تر از کراوات‌ها است و در صورتی که هیچ اکسسوری پشمی‌ای ندارید یک انتخاب عالی برای شروع به شمار می‌رود.

۹. شلوار مخمل کبریتی

با وجود اینکه بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که این شلوارها باعث می‌شوند مانند اساتید مسن در دانشگاه‌ها به نظر برسید اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که شلوار مخمل کبریتی برای فصل پاییز عالی است زیرا بسیار گرم بوده و مناسب این فصل است. همچنین ظاهر رنگی بسیار زیبایی دارد و به دلیل روش تهیه‌ی پارچه ظاهر متفاوتی دارد.

شرایط متفاوت نور به ایجاد یک استایل کلی مناسب فصل پاییز و زمستان کمک می‌کند. نکته‌ی عالی در رابطه با شلوار مخمل کبریتی این است که در رنگ‌های متفاوتی از جمله سبز زیتونی، قهوه‌ای، قهوه‌ای مایل به زرد وجود دارد و به سادگی در فصول پاییز و زمستان می‌توان آن‌ها را ترکیب کرد.

۱۰. پیراهن رسمی پاستلی

پیراهن پاستلی رسمی مردانه

بسیاری از آقایان پیراهن رسمی سفید دارند اما پیراهن سفید با کت تویید تضاد بسیار زیادی دارد. در عوض اگر پیراهنی به رنگ نارنجی کمرنگ، صورتی کمرنگ یا آبی کمرنگ داشته باشید به ترکیب بهتر استایل کمک می‌کند. در این حالت تضاد همچنان وجود دارد و افراد به صورت خودکار به این توجه نمی‌کنند که پیراهن سفید نیست و هماهنگی بیشتری در ظاهر وجود خواهد داشت.

۱۱. بافت‌های سبک‌ وزن

اغلب به وجود بافت‌های پشمی کشمیر سنگین در کمد لباس پاییزی تا آخر پاییز نیازی نیست و بنابراین به بافت نازک‌تری نیاز دارید تا شما را گرم نگه دارد و در عین حال شیک باشد. به دلیل اینکه بافت نازک‌تر است و می‌خواهید به بدنتان نزدیک‌تر باشد بنابراین می‌خواهید استایل بسیار صافی داشته باشید. در صورتی که می‌خواهید با این بافت‌ها کراوات بپوشید، یک فرصت بسیار عالی است فقط مطمئن شوید که بافت یقه هفت باشد زیرا در صورتی که یقه گرد باشدکل کراوات را می‌پوشاند و ظاهری که جذاب نیست را نشان می‌دهد.

از نظر رنگ، از انتخاب بافت‌های مشکی و سرمه‌ای اجتناب کنید زیرا خیلی تیره هستند. همچنین رنگ‌های خیلی روشن را هم انتخاب نکنید زیرا بیش از حد روشن هستند و با سایر لباس‌های کمد لباس پاییزیتان ست نمی‌شوند. به جای آن‌ها یک بافت قرمز تیره، آبی ملایم، قهوه‌ای، سبز یا نارنجی که بسیار کاربردی است، را انتخاب کنید. همه‌ی این رنگ‌ها برای پاییز بسیار مناسب هستند./مجله دیجی کالا

 
برچسب ها: تیپ مردانه
ارسال نظرات
موضوعات روز