دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ - 2024 July 22
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
میزان مصرف گاز صنایع در اسفند ۱۴۰۲ رقمی حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال بود، در حالی که این عدد در فروردین ۱۴۰۳ با ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش به ۹۰ هزار میلیارد ریال رسید.
کد خبر: ۶۹۷۳۸

تیتر۲۰- سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین آمار از جزییات مصرف انرژی صنایع بازار سرمایه در فرودین 1403 را منتشر کرد و به مقایسه آن نسبت به اسفند سال 1402 پرداخت.

 بیشترین میزان مصرف انرژی در صنایع مختلف بازار سرمایه به برق و گاز اختصاص داشته است. مصرف این انرژی‌ها در فروردین ماه 1403 نسبت به اسفند ماه با با افزایش همراه بوده، به گونه‌ای که میزان مصرف گاز صنایع در اسفند ماه عدد 2 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب بود و این میزان مصرف در فروردین ماه با یک میلیارد افزایش به رقم 3 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب رسید.

افزون بر این، میزان مصرف برق صنایع در فروردین ماه عدد 3 میلیارد و 500 میلیون کیلو وات ساعت بود که این میزان مصرفی در ماه پایانی سال 1402 رقمی حدود 3 میلیارد و 400 میلیون کیلو وات ساعت اعلام شده است.

 با توجه به رفع محدودیت‌های مصرف انرژی در زمستان، میزان مصرف انرژی‌های گازوییل در فروردین ماه امسال نسبت به اسفند ماه کاهش پیدا کرد و به کمتر از 500 میلیون متر مکعب رسید.

مصرف ریالی حامل‌های انرژی در صنایع بازار سرمایه

در بخش دیگر این گزارش اعلام شده است؛ هزینه مصرف انرژی در میان صنایع مختلف از دیگر موضوعاتی است که در این گزارش به آن پرداخته شده و بیشترین هزینه به انرژی گاز و برق تعلق گرفته است.

بر این اساس، میزان مصرف گاز صنایع در اسفند ماه به دلیل محدودیت‌های اعمال شده در مصرف گاز صنایع رقمی حدود 60 هزار میلیارد ریال بود، در حالی که این عدد در فروردین ماه به دلیل لغو محدودیت‌ها و بازگشت فعالیت صنایع به روال گذشته با 30 هزار میلیارد ریال افزایش همراه شد و عدد به 90 هزار میلیارد ریال رسید.

در عین حال، میزان برق مصرفی صنایع در فروردین ماه 40 هزار میلیارد ریال اعلام شده که این عدد در اسفند سال گذشته، 30 هزار میلیار ریال بود.

همچنین، بر اساس آمار ارایه شده، مصرف ریالی آب صنایع در اسفند ماه 1402 رقم 10 هزار میلیارد بود که در فروردین ماه با 10 هزار میلیارد افزایش به 20 هزار میلیارد ریال رسید.

دربخش پایانی این گزارش آمده است؛ بیشترین سهم مصرف ریالی حامل‌های انرژی در صنایع بازار سرمایه به گاز، برق و آب اختصاص یافته که به ترتیب با مصرف 63، 27 و 7 درصدی همراه بوده است./تسنیم

ارسال نظرات
موضوعات روز