پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ - 2024 July 25
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲
به زودی صورت می گیرد
با برنامه ریزی صورت گرفته، محصول شاین مکس در دو نسخه بنزینی و هیبریدی از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد.
کد خبر: ۶۵۴۶۳

تیتر۲۰- با توجه به تجربه موفق محصولات برند دانگ فنگ در بازار ایران و استقبال مشتریان از محصولات این برند، واردات محصول شاین مکس در دو نسخه بنزینی و هیبریدی در دستور کار قرار گرفته و با واردات نخستین سری، برنامه فروش و عرضه از طریق سامانه یکپارچه به زودی اعلام خواهد شد. 
ضمانت ارایه خدمات پس از فروش مناسب یکی از مزیت های رقابتی مهم برای محصولات دانگ فنگ در بازار ایران به شمار می رود که گروه صنعتی ایران خودرو با توجه به سابقه عرضه این برند، آمادگی مناسبی را در این بخش داراست. 
گفتنی است، دانگ فنگ آئولوس شاین مکس سدانی سایز بزرگ و خانوادگی در رده بزرگ‌ترین سدان‌های صفر کیلومتر حال حاضر بازار ایران است. این خودرو طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل ۴۷۹۷، ۱۸۷۰ و ۱۴۷۵ میلی متر داشته و فاصله بین دو محور آن ۲۷۷۰ میلی متر است. همین فاصله بین دو محور زیاد این خودرو سبب شده تا کابینی جادار در هر دو ردیف برای سرنشینان به ارمغان آید. وزن خالص این خودرو ۱۴۸۶ کیلوگرم بنزینی بوده که برای خودرویی با این ابعاد مناسب است. 

نسخه بنزینی شاین مکس به یک موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر توربو مجهز شده که قادر به تولید ۱۹۰ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور است. این پیشرانه از سیستم تزریق مستقیم سوخت GDI بهره گرفته که بازده آن را نسبت به پیشرانه های بنزینی با سیستم سوخت رسانی مولتی پورت MPI بیشتر کرده است. نیروی تولیدی این موتور توسط گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه WET به چرخ های جلو منتقل می شود. این خودرو دارای سه حالت رانندگی اسپرت، نرمال و اکو است. 

دانگ فنگ شاین مکس در مدل بنزینی در بهترین شرایط در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶.۸ لیتر بنزین مصرف می کند. سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون و تعلیق عقب از نوع مستقل بوده که ضمن بهبود پایداری این سدان اسپرت در پیچ‌ها، سواری نرم‌تر و راحت‌تری را نیز برای آن نسبت به سدان‌هایی با تعلیق یک‌پارچه عقب رقم می زند.

دانگ فنگ شاین مکس در نسخه هیبریدی هم یک موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر توربو و یک موتور برقی با آهن‌ربای دائمی Permanent Magnet Synchronous Motor دارد. این سیستم هیبریدی روی هم رفته قادر به تولید ۱۷۶ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور است. البته به دلیل نصب موتور برقی و باتری و ادوات آن، وزن این نسخه ۷۴ کیلوگرم نسبت به مدل بنزینی بیش‌تر شده است. نیروی تولیدی موتور هم توسط گیربکس اتوماتیک مولتی مود به چرخ های جلو منتقل می شود. این نسخه در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۵ لیتر بنزین مصرف می کند که برای سدانی با این ابعاد رقم بسیار مناسبی محسوب می شود.
دانگ فنگ شاین مکس در رده لوکس‌ترین سدان های صفر کیلومتر داخل بازار قرار می گیرد. این خودرو دارای چراغ های LED جلو و عقب، چراغ های روشنایی در روز، سنسور نور، قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ های جلو، شیفتر الکترونیکی دنده هوشمند، غربیلک فرمان با کلیدهای کنترلی، نورپردازی داخل کابین، های صندلی قابل تنظیم راننده، چراغ های روشنایی محیطی برای سرنشینان در ردیف جلو و عقب، سانروف شیشه ای بزرگ پانورامیک، سنسور باران به همراه امکان بسته شدن اتوماتیک سانروف، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، سوییچ هوشمند با قابلیت قفل و باز کردن اتوماتیک درها به محض نزدیک شدن به خودرو و دور شدن از خودرو، ترمز پارک برقی، اتوهلد، قابلیت تنظیم فرمان در چهار جهت به صورت دستی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با دریچه مجزا برای سرنشینان در ردیف عقب، محفظه کنسول میانی با قابلیت کول باکس و گرم کن، آینه های برقی جانبی با قابلیت جمع شدن خودکار، پاور ویندوز، صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی در شش جهت و تنظیم گودی کمر با مموری، ماساژور صندلی راننده، تهویه صندلی راننده، گرم کن صندلی راننده، صندلی سرنشین قابل تنظیم در چهار جهت به صورت برقی، سیستم ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، ترمز کمکی، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، دوربین دنده عقب با رزولوشن بالا، شش کیسه ایمنی هوا، سنسور دنده عقب، دوربین دید ۳۶۰ درجه، سیستم پایش فشار باد تایرها، کروز کنترل تطبیقی با قابلیت توقف و شروع مجدد حرکت و امکان استفاده در تمامی سرعت ها، هشدار برخورد از جلو، سیستم ترمز اضطراری هوشمند با قابلیت تشخیص عابر پیاده و خودرو، هشدار خروج از مسیر، کمکی تثبیت حرکت خودرو بین خطوط، کمکی حرکت در مرکز خطوط، تابلوخوان مسیر، هشدار بازکردن درها، هشدار برخورد از عقب، کمکی رانندگی در ترافیک، در برقی صندوق عقب، رادار خط خوان، شارژر بدون سیم برای تلفن همراه است.
این خودرو به لطف بهره گیری از کروز کنترل تطبیقی و سیستم های کمکی راننده، دارای قابلیت رانندگی نیمه خودران سطح دو بوده که در شرایط کنترل شده با فعال کردن سیستم کروز کنترل تطبیقی ACC می‌توان پدال گاز و ترمز را رها کرد و صرفا روی کنترل خودرو نظارت داشت./ایکوپرس

ارسال نظرات
موضوعات روز