چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 29
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      

عمومی

ضرورت اتحاد تشکل‌های صنعت پخش برای چانه‌زنی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای

ضرورت اتحاد تشکل‌های صنعت پخش برای چانه‌زنی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای

سه‌شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۴:۱۱
ساختارهای تفکیک شده و منحصر بفرد موجود در هر یک از هلدینگ‌های کشور، امکان تشکیل کنسرسیوم بین شرکت‌های پخش روی کاغذ امکان  دارد اما در زمین اجرا بهتر است از ساختارهای موجود در انجمن شرکت‌های پخش استفاده شود تا حمایت‌های لازم برای اعضا فراهم  شود. برای مثال یکی از موارد کارآیی این اتحاد می‌تواند به تعادل رساندن مارژین‌ها در چانه‌زنی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ باشد.
پخش تخصصی می شود/  مزایای ایجاد شرکت‌‌‌های تریپل

پخش تخصصی می شود/ مزایای ایجاد شرکت‌‌‌های تریپل

يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۶:۰۳
مالکان شرکت‌های بزرگ پخش که معمولا تولیدکنندگان بزرگ هستند، عموما سود را در تولید و در سبد عرضه کالای خود می‌‌‌بینند نه در ایجاد خود شرکت پخش. پس ما نخست باید به سمت و سوی شرکت‌های بزرگ توزیع‌کننده برویم که فعالیت تخصصی این شرکت‌‌‌ها Third Party Logistic (شرکت‌‌‌های لجستیکی طرف سوم یا به‌‌‌اختصار ۳PLها به شرکت‌‌‌هایی گفته می‌‌‌شود که سازمان‌‌‌های تولیدی یا خدماتی بخشی یا کل امور لجستیکی خود را به آنها برون‌سپاری می‌‌‌کنند) است که اصطلاحا به آنها شرکت‎ های تریپل گفته می‌شود
شفافیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نظام توزیع و فروش/ اقبال روزافزون مردم به فروشگاه‌های زنجیره‌ای

شفافیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نظام توزیع و فروش/ اقبال روزافزون مردم به فروشگاه‌های زنجیره‌ای

شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۷:۴۹
مدیر عامل افق کوروش: طبیعی است که برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بدهی‌هایی داشته باشند، اما اینکه تامین‌کنندگان انتظار داشته باشند فروشگاه‌ها با آن‌ها به‌صورت نقدی تسویه کنند با سازوکارفعالیت‌های اقتصادی و فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای همخوانی ندارد. فروش اعتباری درکانال‌های موازی و سنتی نیز (جز در شرایط کمبود کالا) کاملاً نرمال و روال متداول و جاری است.
پاشنه‌آشیل توسعه فناوری‌های نوین در صنعت پخش/ سرعت‌گیرهای تولید تکنولوژی در شرکت‌های دانش‌بنیان

پاشنه‌آشیل توسعه فناوری‌های نوین در صنعت پخش/ سرعت‌گیرهای تولید تکنولوژی در شرکت‌های دانش‌بنیان

شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۱:۵۲
نرم‌افزار هلو APEX، به‌عنوان یکی از معدود شرکت‌های تولید محصولات نرم‌افزاری در ایران API خود را بدون محدودیت در اختیار سیار توسعه‌دهندگان قرار داده است و به واسطه این API امکان اتصال به فروشگاه‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های موبایل را فراهم آورده است. گروه فناوری اطلاعات هلو با به‌روزرسانی این ابزارهای مرتبط با API خود سعی کرده است تا فضای همکاری مشترک با ذی‌نفعان تجاری دیگر را نیز فراهم آورد و با ایجاد یک اکوسیستم جدید تحت عنوان «هلواستور» این ابزارها را به‌صورت مستقیم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

رونمایی از آیین نامه فعالیت شرکت‌های ۳pl برای اولین بار

سه‌شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۸:۲۴
آیین نامه فعالیت شرکت‌های ۳pl در ششمین همایش و نمایشگاه صنعت پخش رونمایی می‌شود.
اثرات حذف کیسه پلاستیکی در فرآیند خرید ازفروشگاه‌های زنجیره ای/ آیا بدون فرهنگ‌سازی و تغییر الگوی رفتاری خانواده‌ها امکانپذیر است؟

اثرات حذف کیسه پلاستیکی در فرآیند خرید ازفروشگاه‌های زنجیره ای/ آیا بدون فرهنگ‌سازی و تغییر الگوی رفتاری خانواده‌ها امکانپذیر است؟

دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۷:۵۰
هرچند هر کیسه پلاستیکی به‌طور متوسط تنها ۲۵ دقیقه مورد استفاده خریداران قرار می‌گیرد، اما بدون همین کیسه‌ها مشکلاتی برای خریداران در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به وجود می‌آید و بدون فرهنگ‌سازی و تغییر الگوی رفتاری خانوار در مقطع کنونی این دستور العمل می‌تواند با واکنش اعتراضی مصرف کننده روبرو شود.
درد بزرگ صنعت پخش

درد بزرگ صنعت پخش

شنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۴:۲۲
سیامک ربیعی - مدیرعامل شرکت به‌پخش
جنجال فروش آنلاین دارو ادامه دارد

جنجال فروش آنلاین دارو ادامه دارد

چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۲۲:۲۳
این روزها بار دیگر بحث‌ فروش اینترنتی دارو بالا گرفته‌است؛ این درحالیست که مشخص است سکوهای اینترنتی مانند هر کسب و کار دیگری با نگاه «فروش» و کسب درآمد، وارد مقوله‌ «دارو» شده‌اند؛ موضوعی که با نگاه داروسازان به «ارایه» دارو به عنوان کالایی سلامت‌محور در تناقض است و همین هم مسبب بروز چالش‌ها و نابسامانی‌هایی در بازار حساس و البته پیچیده دارو شده و گلایه داروسازان و دست‌اندرکاران حوزه دارو را در پی داشته است.
«افق کوروش»؛ مصمم در تحقق شعار «برای زمین پاک»

«افق کوروش»؛ مصمم در تحقق شعار «برای زمین پاک»

چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۱۷:۱۵
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در راستای صیانت از طبیعت و با شعار «برای زمین پاک»، پروژه «پاکسازی محیط زیست» را این‌بار در استان گیلان، اجرا کرد.
مافیای نظام توزیع عامل مشکلات  حوزه توزیع کالا

مافیای نظام توزیع عامل مشکلات حوزه توزیع کالا

سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۲۱:۳۸
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مشکلات عدیده ای در حوزه توزیع کالاهای اساسی وجود دارد که از مافیای نظام توزیع نشأت گرفته است، گفت: نمونه موفقی برای عرضه کالاهای اساسی از سوی اصناف در کرمانشاه اجرا شده که می‌تواند به عنوان الگو به سایر اتاق‌ها معرفی شود، اما لازم است توزیع کالای اساسی توسط اصناف از سوی ستاد تنظیم بازار کشور تصویب و ابلاغ شود.
موضوعات روز